KONST / Litografier / Färglitografi 9177321
*
nr 917 7321
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), 241/310, Båt, motivet: 37 x 62
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 oktober 2014
kl 20:07:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 20:59:53
1
Vinnande bud
13/10 11:04:29
2
200 kr
13/10 11:04:29
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4022 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51
-
4087 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 917 7321
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), 241/310, Båt, motivet: 37 x 62
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 20:59:53 | 1 | Vinnande bud |
13/10 11:04:29 | 2 | 200 kr |
13/10 11:04:29 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4022 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51 -
4087 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44